خرید بهترین نوع بادکنک

با توجه به تنوع بالای بادکنک و کاربردهای مختلف آنها، قصد داریم تا با ارائه یک مقاله کامل و جامع، به سراغ معرفی انواع بادکنک برویم. شما می توانید با آگاهی از معایب و مزایای هر کدام از بادکنک ها و کاردبرد های مختلفشان، با توجه به نیاز خود، بهترین نوع بادکنک را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

انواع بادکنک

امروزه بادکنک ها برخلاف سالهای گذشته که فقط محدود به چند بادکنک ساده رنگی می شد، دارای تنوع بسیار زیادی هستند. همان طور که می دانید، بادکنک ها پای ثابت و اساسی هر نوع مراسم شادی و جشن های تولد و عروسی هستند. شناخت انواع مختلف بادکنک، به شما این امکان را می دهد تا بهترین انتخاب را متناسب با هر جشن و مراسمی، داشته باشد.

بادکنک ها، از نظر جنس و نوع مواد اولیه تشکیل دهنده آنها، به دو نوع کلی بادکنک لاتکس و بادکنک فویلی تقسیم می شوند.

1- بادکنک های لاتکس

یکی از عمده ترین و رایج ترین انواع بادکنک که از گذشته تا حال مورد استفاده است، بادکنک لاتکس می باشد. خود این بادکنک های لاتکس بر اساس شکل، رنگ و کاربرد، دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره می شود.

بادکنک های لاتکس ساده

بادکنک های لاتکس ساده، از انواع رایج و پرفروش بادکنک های لاتکس هستند. این نوع بادکنک ها همان بادکنک های ساده قدیمی می باشند که در نوع براق و مات در بازار موجود هستند.

بادکنک لاتکس هلیوم کوالیتی “12 6 عددی latex balloon

بادکنک لاتکس ساده
از معروف ترین انواع مختلف بادکنک های لاتکس، بادکنک های لاتکس ساده می باشد.

بادکنک های لاتکس ماری یا استوانه ای

بادکنک های ماری، از انواع محبوب و جالب بادکنک های لاتکس هستند. این بادکنک ها با توجه به شکل و انعطاف پذیری بالای آنها، در تزئین و طراحی تم های تولد مختلف و خاص کاربردهای بسیاری دارند. با این بادکنک ها می توانید انواع و اقسام اشکال و حیوانات را بسازید و وسیله ای عالی برای سرگرمی و افزایش خلاقیت کودکان می باشد.

 

 

 

بادکنک لاتکس ماری
یکی دیگر از انواع بادکنک های لاتکس، بادکنک های ماری هستند.

بادکنک های لاتکس کروم

بادکنک های کرومی یا متالیک از مهمترین و زیباترین بادکنک های لاتکس می باشند. این بادکنک ها به دلیلی زیبایی و جذابیت خاصی که دارند، در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.  بادکنک های لاتکس کرومی که به بادکنک های آینه ای نیز معروف هستند، برای مراسم خاص و لاکچری مناسب بوده و از نظر عکاسی نیز پرطرفدار می باشند.

بادکنک کروم هلیوم کوالیتی 12 اینچ 6 عددی | chrome balloon

بادکنک لاتکس کروم
از انواع بسیار زیبا و پرطرفدار بادکنک های لاتکس، بادکنک های لاتکس کروم می باشند که به بادکنک های متالیک نیز معروف هستند.

مزایا و معایب انواع بادکنک لاتکس

از مهمترین مزایای بادکنک های لاتکس، ارزان و مقرون به صرفه بودن آنهاست. بنابراین، یکی از بهترین گزینه ها برای مراسم جشن و تولد است که نیاز به تعداد زیادی از بادکنک داریم. با تهیه تعداد بالایی بادکنک، می توانیم طاق ها و دکورهای زیبایی برای مراسم خود طراحی کنیم. همچنین بادکنک های لاتکس، تنوع بالایی دارند. شما می توانید با تهیه انواع مختلف بادکنک لاتکس و با اشکال متنوع، تم های خاص و جذابی را در مراسم خود داشته باشید. از دیگر مزایای این نوع بادکنک ها، چند کاره بودن آنهاست، بدین صورت که شما می توانید این بادکنک ها را بنا بر نیاز و علاقه خود با هوا، هلیوم و حتی آب پر کنید. در نهایت اینکه، بادکنک های لاتکس، از نوعی پلاستیک طبیعی ساخته شده و قابل تجزیه هستند و به محیط زیست آسیبی وارد نمی کنند.

از مهمترین معایب بادکنک های لاتکس این است که به دلیل متخلخل بودن این نوع بادکنک ها، هوا و یا گاز هلیوم سریع تر از آنها خارج می شود. بنابراین توصیه می کنیم از این نوع بادکنک ها برای مراسم یک روزه استفاده کنید. بادکنک های لاتکس را باید همان روز جشن باد کنید تا شکل ظاهری خود را حفظ کرده و در بهترین فرم خود باشند.

2- بادکنک های فویلی

بادکنک های فویلی، از انواع بادکنک های جدید و پرطرفداری هستند که امروزه در انواع مراسمات جشنو تولد استفاده می شوند. این بادکنک ها از جنس نایلونی هستند که با لایه ای از آلومینیوم پوشانده می شوند تا ظاهری مانند فویل به بادکنک بدهند. بادکنک های فویلی، با توجه به اشکال و طرح های مختلفشان، قابل استفاده در انواع مراسم با تم های متنوع هستند. این نوع بادکنک  ها از لحاظ شکل و طرح انواع مختلفی دارند.

انواع بادکنک فویلی از نظر شکل

انواع بادکنک های فویلی، در شکل های مختلف به صورت اعداد، حیوانات، اشکال خاص، مانند قلبی وجود دارند. بادکنک های اعداد و حروف پرکاربردترین نوع این بادکنک ها هستند که در جشن های تولد، مراسم مختتف و عروسی ها استفاده می شوند.

بادکنک فویلی تولدت مبارک 16 اینچ

بادکنک های فویلی
شکل های حروف و اعداد، پرطرفدارترین نوع بادکنک های فویلی می باشند.

انواع بادکنک فویلی از نظر طرح چاپی

بادکنک های فویلی، از لحاظ شکل و طرح چاپی خود، تنوع بالایی دارند که بر اساس مراسم و تم ها، طرح و تصاویر متنوعی بر روی آنها چاپ می شود.

بادکنک کیک تولد پک مینی موس فویلی 5 عدد

بادکنک های فویلی
از نظر طرح چاپی، بادکنک های فویلی انواع متنوعی دارند.

مزایا و معایب انواع بادکنک فویلی

بادکنک های فویلی، مزایای بسیاری نسبت به انواع دیگر بادکنک ها دارند. از جمله مزیت های مهم این نوع بادکنک ها، دوام و طول عمر بالای آنها می باشد. این بادکنک های پس از باد شدن، می توانند شکل و اندازه اولیه خود را طی ساعات و روزهای متوالی، حفظ کنند. همچنین می توانیم پس از استفاده، باد آنها را خالی کرده و در دفعات بعدی به صورت مجدد از آنها استفاده کنیم. ویژگی مثبت دیگر این بادکنک ها این است که می توان آنها را در شکل ها و طرح های مختلفی ساخت.

مهمترین عیب بادکنک های فویلی، مسئله هزینه و قیمت بالای آنها نسبت به بادکنک های لاتکس، می باشد. اما این نکته قابل ذکر می باشد که با توجه به استحکام و طول عمر بالای این بادکنک ها و همچنین قابلیت استفاده مجدد از آنها، قیمت بالای بادکنک های فویلی، قابل توجیه بوده و ارزش هزینه کردن را دارد.

3- بادکنک های خاص

برخی از انواع بادکنک های لاتکس و فویلی نیز وجود دارند که با توجه به کاربرد خاصشان، آنها را به صورت جداگانه طبقه بندی و معرفی می کنیم.

بادکنک های مخصوص آب بازی

این نوع بادکنک، بادکنک های ریزی هستند که برخلاف بادکنک های دیگر که با هوا یا گاز باد می شوند، با آب پر می شوند. جنس این بادکنک ها لاتکس بوده و در دو نوع نی دار و ساده تولید می شوند. بادکنک های آبی مناسب تم های تولد آبی و یا بازی کودکان در کنار دریا و استخر می باشد.

بادکنک های خاص
این بادکنک های ریز که مخصوص آب بازی هستند و جنس آنها لاتکس می باشد.

بادکنک های بوبوبالن

اگر در شهر های بزرگ تردد داشته و یا زندگی می کنید، اخیرا در شهر و پارک ها، بادکنک های بزرگ بوبوبالن با چراغ های زیبا و درخشانشان را مشاهده کرده اید. این بادکنک ها نیز در گروه بادکنک های لاتکس قرار دارند که امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. این نوع از بادکنک ها، بادکنک شفافی هستند که دارای چراغ هایی بوده و مناسب مراسم و فضاهای تاریک و نیمه تاریک می باشند. این نوع بادکنک بسیار مقاوم بوده و طول عمر بالایی نسبت به دیگر انواع بادکنک های لاتکس دارد.

"<yoastmark

بادکنک های سورپرایزی (تعیین جنسیت)

این نوع بادکنک ها نیز از نوع لاتکس می باشند که با استفاده از کاغذ های رنگی و یونولیت پر می شوند. کاربرد مهم بادکنک های سورپرایزی، در جشن تعیین جنسیت می باشد. در این مراسم بادکنک، بسته به جنسیت کودک با کاغذ های آبی و یا صورتی پر می شود. پدر و مادر با ترکاندن بادکنک و پخش شدن کاغذ ها در هوا، به جنسیت کودک خود پی می برند.

بادکنک های سورپرایزی تعیین جنسیت
بادکنک های تعیین جنسیت از انواع بادکنک های سرپرایری خاص هستند که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

هنگام خرید انواع بادکنک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در نگاه اول ممکن است خرید بادکنک امری راحت و ساده به نظر برسد. اما باید توجه داشت که با نادیده گرفتن برخی نکات و خرید اشتباه، ممکن است باعث خراب شدن جشن و مهمانی و به جا ماندن یک خاطره ناخوشایند شویم. بنابراین، از شما می خواهیم قبل از خرید بادکنک، به چند نکته مهم توجه کنید تا یک خرید هوشمندانه داشته باشید.

سایز و شکل انواع بادکنک

هنگام خرید هر نوع بادکنکی، توجه به سایز و شکل آن، بسیار مهم می باشد. متاسفانه برخی از فروشگاه های اینترنتی با درج نکردن سایز بادکنک ها، باعث فریب مشتریان خود می شوند. بدین صورت که خریداران بدون توجه به سایز محصول و فقط با مشاهده قیمت پایین آن، اقدام به خرید می کنند. در نهایت با دریافت بادکنکی کوچکتر از حد انتظار خود، علت قیمت پایین آن را متوجه می شوند. بنابراین هنگام خرید بادکنک، به سایز درج شده آن توجه کنید.

کیفیت و طول عمر

بادکنک ها با توجه به نوع آنها، کیفیت و طول عمر متفاوتی دارند. بدین صورت که می تواند چند روز و یا چندین هفته بعد از باد شدن ماندگاری داشته باشند. بادکنک های فویلی نسبت به بادکنک های لاتکس دوام و طول عمر بیشتری دارند. در واقع، برخلاف بادکنک های فویلی که روزهای متمادی کیفیت و شکل خود را حفط می کنند، بادکنک های لاتکس استاندارد، به طور معمول 8 تا 10 ساعت ماندگاری دارند و شکل و سایز اصلی خود را حفظ می کند. در هنگام برنامه ریزی و خرید برای جشن و مراسم خود، این نکته را مدنظر داشته باشید تا نگران کاهش باد و تغییر فرم بادکنک ها نباشید.

قیمت انواع بادکنک

به طور کلی، قیمت بادکنک های لاتکس در مقایسه با بادکنک های نوع فویلی، پایین تر می باشد. در صورتیکه بودجه محدودی دارید، خرید بادکنک های لاتکس پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. از طرف دیگر، اگر قصد استفاده مجدد از بادکنک خریداری شده خود را دارید، بادکنک های فویلی انتخاب بهتری هستند. بدین صورت که بر خلاف هزینه بالا هنگام خرید، در دراز مدت گزینه بهتر و مقرون به صرفه تری خواهد بود.

طرح و نوشته روی بادکنک ها

بادکنک های لاتکس و فویلی، ممکن است دارای طرح ها و نوشته های مختلف چاپی برروی سطوح خود باشند. هنگام خرید بادکنک، حتما به این نکته توجه کنید که نوشته و طرح های روی آن، متناسب با مراسم و جشن مورد نظر شما باشد. به عنوان مثال، استفاده از بادکنکی با نوشته “تولدت مبارک” در یک مراسم عروسی، کاملا اشتباه و خنده دار است.

طرح و نوشته روی بادکنک
هنگام خرید بادکنک، توجه به طرح و نوشته روی بادکنک، بسیار مهم و ضروری می باشد.

هر نوع بادکنک چه کاربردی دارد؟

در مراسم و مهمانی های مختلف، بادکنک ها نقش اساسی در تزئین و زیباسازی فضا دارند. با توجه به تنوع بالای بادکنک ها، بایستی قبل از خرید، ازاطلاعاتی از کاربرد متنوع و متفاوت هر نوع از بادکنک ها داشته باشید. در ادامه مقاله، سعی کرده ایم به برخی از مراسم و بادکنک های مناسب آنها اشاره کنیم.

خرید بادکنک برای چیدمان تم تولد

قطعا بیشترین کاربرد بادکنک، در مراسم تولد و بویژه تولد بچه ها می باشد. ارزان ترین و در دسترس ترین نوع بادکنک، برای این جشن ها، بادکنک های لاتکس ساده می باشد که به دلیل ارزان بودنشان، قابل تهیه در تعداد بالا هستن. به عنوان مثال، با استفاده از بادکنک های ماری نیز می توان تم های خاصی برای تولد بچه ها طراحی کرد. همچنین استفاده از باددکنک های فویلی اعداد و یا با شکل و تصاویر کارتونی مناسب با تم تولد، پیشنهاد بسیار خوبی در این تولدها می باشد.

مراسم عروسی و ولنتاین

اولین پیشنهاد در این نوع مراسم، بادکنک های لاتکس و فویلی به شکل قلب می باشد که مناسب این موقعیت ها هستند. همچنین بادکنک های فویلی حروف و یا بادکنک های کروم به علت زیبایی و جذابیتشان، مناسب این مراسم ها هستند.

بادکنک مخصوص مراسم عروسی و ولنتاین
بادکنک های قلبی، از محبوب ترذین بادکنک ها در مراسم عروسی و ولنتاین می باشند.

 مراسم و مهمانی های شب

بادکنک های شفاف که به بوبوبالن معروف هستند، به علت لاکچری بودن و همچنین درخشش و زیبایی آنها، مناسب مهمانی هایی هستند که در شب و فضاهای تاریک برگزار می شوند. این بادکنک ها علاوه بر اینکه به در تاریکی بسیار زیبا دیده می شوند، فضا را نیز با نور ملایم خود روشن می کنند. همچنین از این نوع بادکنک ها می توان برای هدیه و یا گل آرایی نیز استفاده کرد.

نحوه اندازه گیری بادکنک

هنگام اندازه گیری و بیان سایز بادکنک، معمولا از واحد اینچ استفاده می شود. اندازه گیری بادکنک به دلیل سه بعدی بودن آن، ممکن است در ابتدا مشکل به نظر برسد، ولی با یادگیری روش صحیح آن، می توانید به راحتی سایز بادکنک را محاسبه کنید.

برای بادکنک های لاتکس، بادکنک را به صورت باد شده، از پهن ترین قسمت عرض آن اندازه می گیریم. در مورد بادکنک های فویلی، قطر آنها را بدون باد کردن، اندازه گیری می کنیم.

برای تبدیل سانتیمتر به اینچ نیز باید بدانیم که هر 1 اینچ، برابر با 2.54 سانتیمتر می باشد. بنابراین بعد از اندازه گیری بادکنک به سانتیمتر، آن عدد را تقسیم بر 2.54 کرده و سایز بادکنک را برحسب اینچ به دست می آوریم. معمولا سایز بادکنک های لاتکس موجود در بازار، در اندازه های 6، 9 و 12 اینچ می باشد.

در برخی فروشگاه ها و سایت ها، از واحد سانتیمتر نیز برای بیان ابعاد بادکنک استفاده می شود. در صورت نیاز، شما می توانید با استفاده از روش ذکر شده، اندازه آن را تبدیل به اینچ کنید.

نحوه اندازه گیری بادکنک
نحوه اندازه گیری بادکنک، بدین صورت است که اندازه آن را از پهن تری قسمت عرض آن اندازه گیری میکنیم. واحد اندازه گیری بادکنک، اینچ می باشد.

خرید انواع بادکنک با بالاترین کیفیت در سایت اوکی پارتی

سایت اوکی پارتی با داشتن چندین سال سابقه فروش انواع وسایل تولد و بادکنک، انواع مختلفی از بادکنک ها را دارا می باشد. شما می توانید با ورود به این سایت، انواع بادکنک را با بهترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه خریداری نمایید. بدین صورت با خیال راحت یک جشن به یادماندنی و خاطره انگیز برای خود و عزیزانتان فراهم می کنید. برای مشاهده انواع بادکنک موجود در سایت، می توانید با کلیک بر روی خرید بادکنک و انتخاب بادکنک مورد نظر خود خریدی شایسته سلیغه تان داشته باشید.