لگو دایناسور1506
پارک ژوراسیک دایناسورها Jurassic Dinosaur Park
مایکل کرایتون، نویسنده رمان و فیلم‌نامه پارک ژوراسیک در چندین سال پیش با ایده خارق‌العاده‌اش برای بازگرداندن دایناسورها جهان را شگفت‌زده کرد.

پارک ژوراسیک دایناسورها (انگلیسی: Jurassic Park) برگرفته از یک افسانه علمی خیالی آمریکایست. و داستان بیشتر حول محور یک تلاش فاجعه‌ بار و ناموفق میچرخد، که  برای ایجاد یک پارک است که موضوع علمی در مورد دایناسورهاست که با هدف انقراض‌زدایی شبیه‌سازی شده است.

تاریخچه دایناسورها:

آیا می دانستید دایناسورهای که این لگو  جذاب را از روی آن ساخته‌اند، حدود۲۳۰ میلیون سال پیش در روی زمین میزیستند. و ۶۵ میلیون سال قبل هم بصورت دسته جمعی منقرض شده‌اند.

در روی زمین انواع مختلفی از دایناسورها می‌زیستند که در بین آنها  دایناسورهای پرنده همیشه از محبوبیت بالایی برخوردار بودند.
دایناسورها و پرندگان فقط به خاطر داشتن بال با هم مرتبط نیستند بلکه هر دو آنها اسکلت مشابهی دارند. و حتی برخی از دایناسورها برای کمک به هضم غذا مانند بعضی از پرندگان امروزی سنگ می‌بلعیدند.

دایناسورهای پرنده مانند پرندگان امروزی خونگرم نبوده‌اند، اما احتمالاً می‌توانستند دمای بدن خود را تا حدودی تنظیم کنند. و همچنین شواهد فسیلی نشان می‌دهد که دایناسورها همانند پرندگان امروزی می‌خوابیدند.

برخی از دایناسورها در لانه تخم گذاری می کردند و تا تولد جوجه‌ها از تخم‌ها محافظت می‌کردند. و در برخی از گونه‌ها دیگر والدین پس از تولد برای فرزندان غذا هم فراهم می‌کردند، زیرا جوجه‌ها این نوع دانیاسورها بدون دندان به دنیا می‌آمدند.

آیا امکان بازگشت دایناسورها وجود دارد؟

اولین نکته‌ای که برای بازگشت موجودات منقرض ‌شده باید دانست این است که آنها  در چه زمان یا دوره زمین‌ شناسی زندگی می‌کرده‌اند.

زیرا روش‌ها‌‌ی  احیا مجدد برای جانوران بسته به قدمت زیست آنها متفاوت است.

با پیشرفت‌ روش‌هایی مانند کلونینگ و فناوری ویرایش ژن، چشم‌انداز بازگشت حیوانات منقرض شده بیش از هر زمان دیگری دست ‌یافتنی به نظر می‌رسد.

جدیدا در استرالیا، پروفسور مایکل آرکر و همکارانش روی تحقیق برای احیای دایناسورها به نتایج جدیدی دست یافته‌اند.  که این یافته‌ها درباره مراحل رشد و تکامل دایناسورها می باشد، این موضوع باعث شده که ذهنها مجددا به دنبال پاسخ سوال فوق باشند.

پارک ژوراسیک، تخیلی یا واقعی؟
دنیای دایناسور بقدری برای تمام سنین جذاب است  که در خیلی از کشورها موزه ها و پارکهای زیبا و مشهوری برای افزایش دانش مردم ساخته شده است.


پارک ژوراسیک، تخیلی یا واقعی؟

مایکل کرایتون، نویسنده رمان و فیلم‌نامه نویس پارک ژوراسیک  چند سال پیش با ایده خارق‌ العاده‌اش برای بازگرداندن دایناسورها، جهان را شگفت‌زده کرد.

و او معتقد که پشه‌هایی که میلیون ها سال پیش در زمان دایناسورها زندگی می‌کردند. احتمالا مثل پشه‌های امروزی خون انسان و جانوران را می‌مکیدند، و احتمال این وجود دارد که  بعد از مکیدن خون دایناسورها روی درخت بنشینند و قطراتی از صمغ درختان روی آن‌ها بچکد. و در داخل کهربا محبوس و فسیل کهربا ایجاد شود.
اگر با احتمال ناچیز بتوانیم این فسیل کهربا را که پشه در آن گیر کرده است را پیدا کنیم، می‌توانیم دی‌ ان‌ ای کامل دایناسوری که در داخل بدن پشه است را استخراج و به روش کلونینگ، دایناسور را احیا کنیم.

حتی اگر به صورت معجزه‌ آسایی چنین فسیل کهربایی پیدا شود، ممکن است بخش‌هایی از دی‌ ان‌ ای آن معیوب باشد.

اما دانشمندان معتقدند بخش‌های معیوب دی‌ ان‌ ای را می‌توان با استفاده از دی‌ ان‌ ای نزدیک‌ترین موجود زنده به دایناسورها یعنی پرندگان کامل کرد.
در واقع پرندگان نزدیک‌ترین خویشاوند دایناسورها هستند که روی زمین زندگی می‌کنند.

میشه بر این استنباد بود که دایناسورها به طور کامل منقرض نشده‌اند. پس هر وقت یک پرنده را در آسمان دیدید که در حال پرواز است درحقیقت شما در حال نگاه کردن به یکی از آخرین بازماندگان دایناسورها هستید.

موزه و پارک ژوراسیک دایناسورها

دنیای دایناسور برای تمام سنین جذاب است و از لحاظ تاریخی و علمی مورد توجه  خیلی ها قرار گرفته است، بطوریکه در سر تا سر جهان موزه ها و پارکهای زیبا و مشهوری برای افزایش دانش مردم  ساخته شده است.
از جمله پارکهای مشهور ژوراسیک را می توان در کشور چین، ترکیه و ایران پیدا کرد. و همچنین در شهر چنگدو در چین موزه با شکوهی  همراه با پارک سرپوشیده ژوراسیک برای بازدید عموم وجود دارد. که بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

فیلم پارک ژوراسیک دایناسورها

فیلم پارک ژوراسیک یک فیلم علمی تخیلی، محصول سال ۱۹۹۳ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است. که برگرفته از رمانی به همین نام است. و در جزیره‌ای تخیلی به نام ایزلا نوبلار ساخته شده است.

در این فیلم بازیگران بزرگی همچون سام نیل، لورا درن، جف گلدبلام، ساموئل ال، جکسون، ریچارد اتنبرا، مارتین فررو، بی‌دی ونگ، باب پک و …  ایفای نقش کرده‌اند.

هم‌ اکنون در رده ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما می‌باشد. در این فیلم بسیار جالب و هیجان انگیز یک لگو دایناسور فضایی، بیننده را به  دنیای دایناسورها می برد.

نمایشنامه  فیلم پارک ژوراسیک دایناسورها پر فروش‌ ترین فیلم کل کارنامه استیون اسپیلبرگ از قدیم تا به حال بوده است.

کاری که توانست در اسکار ۱۹۹۴ برنده ۳ اسکار بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا و بهترین جلوه‌های تصویری شود.

اسباب بازیهای پارک ژوراسیک دایناسورها

امروزه اسباب بازیهای زیادی بر اساس پارک ژوراسیک برای کودکان طراحی شده، که بسیار محبوب بوده و مورد توجه همه خانواده ها قرار گرفته است.

فروشگاه آنلاین اوکی پارتی به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان انواع  لگو ها، اطلاعات کامل و امکان خرید آسان و جذاب را در  اختیار شما قرار می دهد.

و در این قسمت شما را با لیستی از این گروه آشنا می کنیم.

لگو  پارک ژوراسیک دایناسور، لگو  پارک ژوراسیک دایناسور پرنده، لگو ژوراسیک دایناسور فضایی، لگو  زمین پارک ژوراسیک دایناسور، لگو ساختنی پارک ژوراسیک خانه سگ ،لگو  نگهبان پارک ژوراسیک دایناسور.

کیفیت محصول

لگو ساختنی پارک ژوراسیک دایناسور  جزو تولیدات کارخانه  اس وای می‌باشد که مورد تایید استاندارد بازار جهانی است.
شما برای یک خرید خوب دعوت شده‌اید.

شما می توانید وارد سایت و یا یکی از شبکه های اجتماعی اوکی پارتی شوید و حتی بدون عضویت خرید خود را انجام دهید.
رضایتمندی مشتری ارزش افزوده اوکی پارتی است.

قیمت لگو پارک ژوراسیک دایناسورها

دوستان شما می توانید لگوهای ژوراسیک را حدودا ۴۵،۰۰۰ تومان تا ۱۵۸،۰۰۰ تومان تهیه نمایید قیمت لگوها  براساس مدل و تعداد قطعات متفاوت می باشد.


دلایل خرید پارک ژوراسیک دایناسورها

  • بسیار ارزان می باشد.
  •  با قیمت مناسب  مجموعه ای با شکوه راخریداری می کنید.
  •  خلاقیت را به فرزندان خود هدیه می‌دهید.-تفریح سالم همراه فرزندان می توانید تجربه کنید.
  •  پارکی با شکوه را با دستان خود می سازید.
  • کیقیت این برند عالی هست.
  • داستان زندگی دایناسورها را همزمان با ساختن می آموزید.