همیشه پا را به عنوان قلب دوم انسان می‌شناسند و این عبارت، خود اهمیت بالای راحتی و سلامت پا را نشان می‌دهد. کفش‌ها نیز به دلیل ارتباط مستقیمی که با پا‌ها دارند، اهمیت زیادی دارند. بنابراین انتخاب و پوشیدن یک کفش مناسب نقش زیادی را در سلامت عمومی انسان ایفا می‌کنند. در این مقاله، سعی می‌کنیم اطلاعات کاملی را در مورد بهترین نوع کفش، یعنی کفش چرم طبیعی و انحصاراً کفش چرم تبریز، با شما در میان بگذاریم.

کفش چرم طبیعی

چرم مهمترین عنصر سازنده کفش است و همان‌ طور که می‌دانید چرم، ماده‌ای طبیعی است که طی فرآیندی از پوست حیوانات مختلف به دست می‌آید. امروزه کفش‌های بسیاری با استفاده از چرم مصنوعی نیز تولید می‌شود که به دلیل ویژگی‌های خاص و کیفیت بالا، خرید کفش تولید شده از چرم طبیعی توصیه می‌شود. کفش چرم طبیعی، راحتی و دوام زیادی دارد، انعطاف‌پذیر و عایق حرارت است، به راحتی پاره و خراب نمی‌شود و ظاهر زیبا و خاصی دارد. همه این ویژ‌گی‌ها باعث می‌شود تا چرم طبیعی، به عنوان بهترین ماده برای تولید کفش شناخته شود. ‌

کفش چرم تبریز طبیعی
کفش چرم تبربز طبیعی، زیبایی، دوام و راحتی خاصی دارد.

ویژگی‌های منحصر بفرد کفش تبریز

امروزه نام کفش‌ چرم تبریز و کیفیت کم‌ نظیر آن امری نیست که به راحتی نا‌دیده گرفته شود. بیش از نیمی از کفش چرم موجود در کشور، در این شهر تولید می‌شود. قطعا، دلیل این کیفیت و آوازه این کفش، ویژگی‌های منحصر بفردی است که در این محصول وجود دارد. بهتر است تا برخی از این ویژگی‌ها به طور اختصار با‌ هم مرور کنیم.

کفش چرم تبریز

اولین و بارزترین ویژگی کفش چرم اصل تبریز، استفاده از بهترین نوع چرم طبیعی در تولید آن است. چرم استفاده شده در این کفش، از پوست گاو، گوساله و گاو میش تهیه می‌شود که به نام چرم سنگین نیز شناخته می‌شود. این چرم دارای کیفیت و ویژگی‌های منحصر بفردی بوده و مقاومت و انعطاف‌پذیری زیادی دارد. کفش‌های تولید شده با این چرم طبیعی، هرگز قابل مقایسه با کفش‌های تولید شده از چرم مصنوعی نمی‌باشند.

انواع چرم طبیعی
برای تولید کفش ، از چرم درجه یک استفاده می شود.

کیفیت و ماندگاری بالا

با وجود اینکه، چرم یکی از بهترین متریال‌ها برای تولید کفش می‌باشد، اما همه چرم‌ها، دارای کیفیت یکسانی نیستند. چرم طبیعی دارای انواع مختلفی است و با توجه به اینکه از پوست چه حیوانی و به چه روشی تولید شود، دارای کیفیت‌های گوناگونی می‌باشد. برخی تولید‌کنندگان، جهت پایین آوردن قیمت نهایی کفش، از چرم‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کنند. در حالیکه کفش چرم تبریز، با استفاده از چرم طبیعی درجه یک تولید می‌شود و به همین سبب دارای زیبایی و ماندگاری بی‌نظیری است.

استفاده از اجزای با کیفیت

در تولید یک کفش با‌ کیفیت چرم، علاوه بر مرغوبیت چرم مورد استفاده، باید سایر اجزای کفش نیز کیفیت بالایی داشته باشند. به عنوان مثال، کفی کفش که نقش مهمی در راحتی پا دارد، باید کاملا استاندارد باشد. زیره کفش نیز با توجه به نوع کاربرد کفش، از بهترین جنس و مدل انتخاب شده باشد. بند‌ها، زیپ، سگک و هر نوع جزئیات مختلفی که در کفش چرم استفاده می‌شود، بایستی از بهترین مواد ساخته شوند. شما می‌توانید همه این موارد را در کفش چرم تبریز، مشاهده کنید.

طراحی زیبا و منحصر بفرد کفش چرم تبریز

کفش، نقش چشمگیری در زیبایی استایل یک فرد دارد. بنابراین، هر‌ چند که کیفیت، حرف اول را در انتخاب یک کفش مناسب می‌زند، اما زیبایی و شکیل بودن آن نیز حائز اهمیت بسیاری است. کفش تبریز، با به کارگیری چرم با‌کیفیت و انعطاف عالی آن، دارای طراحی زیبا و ظریفی نیز هست. همچنین، به دلیل نوع چرم به کار رفته، شکل و جلوه خود را به مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند.

طراحی زیبایی کفش چرم تبریز
به دلیل به کار رفتن چرم زبیعی و با کیفیت در کفش چرم تبریز، این محصول زیبایی و ظرافت خاصی دارد.

تاریخچه چرم تبریز

چرم‌ سازی در ایران، تاریخچه دیرینه دارد. اولین کارخانه چرم ایران، در سال 1310 و در شهر اولین‌ها، تبریز تاسیس شد. تولید کفش چرم در آن زمان، به صورت دست دوز و در بازار سر‌پوشیده تبریز گسترش یافت. به مرور زمان، این صنعت، در تبریز رونق یافت و با ارائه بهترین نوع کفش چرم، شهرت و اعتبار جهانی پیدا کرد. امروزه بیش از دویست کارگاه تولید چرم و کفش چرم در این شهر وجود دارد که محصولات آنها به کشور‌های آسیایی و اروپایی صادر می‌شود. این امر موجب شناخته شدن شهر تبریز به عنوان پایتخت چرم و کفش ایران، شده است.

چرم تبریز
صنعت چرم سازی در ایران، از شهر تبریز آغاز شده است.

هنگام خرید کفش چرم تبریز، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برخی خرید کفش چرم با‌ کیفیت را امری تخصصی می‌دانند. چند نکته مهم وجود دارد که اگر هنگام خرید کفش چرم تبریز، به آنها توجه کنید، همیشه از داشتن یک کفش با‌ کیفیت و مناسب، احساس رضایت خواهید داشت.کفش چرمی که انتخاب می‌کنید، باید کیفیت خوب و نرمی و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد تا باعث راحتی پا در داخل کفش شود. کفش مناسب نباید کاملا صاف و بدون پاشنه باشد، زیرا باعث فشار به پنجه پا و کمر خواهد شد. در کفش‌هایی که پاشنه ندارند، حداقل باید ضخامت پاشنه، مقداری بیشتر از پنجه باشد. همه شما اطلاع دارید که پوشیدن کفشی با سایز نا‌مناسب، چقدر می‌تواند دردناک و عذاب آور باشد و بنابراین، انتخاب سایز مناسب کفش امر مهم دیگری است که باید با روش درست، سایز دقیق آن را تشخیص دهیم.

خرید کفش چرم تبریز
هنگام خرید کفش تبریز، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنید.

نحوه تشخیص سایز مناسب کفش چرم

یکی از مهمترین کارهایی که هنگام خرید کفش چرم، باید انجام دهید، انتخاب سایز مناسب کفش است. این امر در روش خرید اینترنتی کفش، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. کفش‌ها، می‌توانند با سایز بندی‌های مختلفی تولید شوند، از این رو برای تشخیص دقیق سایز پا، روش خاصی وجود دارد. توضیح کامل این روش، به همراه تصاویر مربوطه آن، در بخش خرید و محصولات، در سایت اوکی پارتی موجود است. در این متن نیز آن را به طور اختصار توضیح می‌دهیم. برای این کار، باید فاصله پاشنه پا تا نوک بلندترین انگشت (که معمولا انگشت شصت می‌باشد) را اندازه بگیرید و سپس با توجه به جدول سایز مربوط به هر کفش، سایز مناسب خود را تشخیص دهید.

سایز مناسب کفش چرم
نحوه تشخیص سایز مناسب کفش چرم

انواع کفی کفش چرم

کفی کفش، جزئی از کفش است که داخل کفش و کف آن قرار می‌گیرد و باعث تعادل، تقویت جریان هوا و راحتی بیشتر می‌شود. این کفی داخلی کفش، قابل جابجایی است و ممکن است کل یا قسمتی از کف داخلی را بپوشاند. انواع کفش، از جمله کفش چرم، می‌توانند انواع مختلفی از کفی کفش را در جنس‌های مختلف، دارا باشند. در این قسمت به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

کفی کفش پی یو

کفی کفش پی یو، از جنس یک فوم نرم است. این کفی در کفش‌های مختلفی از جمله، کفش‌های چرم، ورزشی، بوت و … استفاده می‌شود. کفی پی یو به دلیل انعطاف پذیری بالا، بسیار راحت بوده و در برابر سایش مقاوم است. برای کنترل بوی پا و همچنین رطوبت ناشی از تعریق پا، بسیار خوب است.

کفی کفش پلاستیک

برخی از کفی‌های کفش وجود دارند که جنسشان از نوعی پلاستیک انعطاف پذیر و بادوام است. این کفی مناسب افراد سنگین وزن و یا افرادی است که فالیت و پیاده‌روی زیادی را در طول روز دارند. این کفی پلاستیک، وزن افراد را در کل پا تقسیم کرده و بدین صورت راحتی بیشتری را فراهم می‌کنند.

کفی کفش چرم

کفی کفش چرم از بهترین نوع کفی می‌باشد که امکان تنفس و گردش هوا را در پا، به خوبی فراهم می‌کند. با اینکه این کفی ها قیمت بالاتری دارند، ولی بسیار مقاوم بوده و برای مدت زمان طولانی‌تری، شکل خود را حفظ می‌کنند. به علاوه کفی چرم، از تعریق بیش از حد پا جلوگیری می‌کند.

انواع کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز بر اساس معیارهای مختلف، به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شود. یکی از این تقسیم بندی‌ها، بر اساس میزان چرم مصرفی در قسمت‌های گوناگون کفش می‌باشد.

انواع کفش چرم تبریز
کفش چرم تبریز، بر اساس معیارهای گوناگونی، دسته بندی می شود.

زیره چرم

زیره، قسمت پایینی کفش است که در تماس با زمین می‌باشد. این قسمت از کفش نقش مهمی در زیبایی و کیفیت کلی کفش دارد و از پا در برابر آسیب و فشار محافظت می‌کند. زیره کفش، جنس‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد و زیره چرم یکی از محبوب‌‌ترین‌هاست. برخی از کفش‌های چرمی علاوه بر قسمت‌های دیگر، زیره کفش نیز از جنس چرم است که به آن زیره چرمی می‌گویند. زیره چرمی، بیشتر در کفش‌های مجلسی و کلاسیک استفاده می‌شود.

رویه چرم

عمده‌‌ترین بخش کفش که می‌تواند از جنس چرم باشد، رویه کفش است. رویه کفش کل قسمت فوقانی و قابل مشاهده کفش را تشکیل می‌دهد. بسته به ظاهر و کاربرد کفش، در رویه چرمی از چرم درشت و یا ریز دانه، براق و مات استفاده می‌شود.

آستر چرم

در برخی از کفش‌های چرمی، قسمت داخلی کفش نیز از چرم است، که به آن آستر چرم می‌گوییم. آستر چرم، می‌تواند شامل کل قسمت داخلی کفش و یا فقط قسمت بالایی آن که پا در تماس است را شامل شود. وقتی آستر کفشی، چرمی باشد، پا در آن احساس راحت‌تری داشته و از عرق کردن بیش از حد پا نیز جلوگیری می‌کند.

تمام چرم

بهترین نوع کفش چرم، کفش است که تمام قسمت‌های آن از چرم باشد، که اصطلاحاً به آن کفش تمام چرم گفته می‌شود. قیمت این نوع کفش‌ها نیز به دلیل ماندگاری و کیفیت بهتر و زیبایی، بالاتر هست. مدل تمام چرم، اکثرا برای کفش‌های لوکس و مجلسی استفاده می‌شود.

قیمت کفش چرم تبریز

کفش چرم دارای کیفیت بسیار بالایی است و طبیعتاً، کالا‌های با‌ کیفیت، نسبت به برخی از محصولات فیک و بی‌کیفیت، قیمت بالاتری دارند. بنابراین، قیمت کفش چرم تبریز نیز مقداری بالا است، اما در مقابل، این کالا، کیفیت و دوام زیادی هم دارد. این کفش‌ها، علاوه بر اینکه، در طول زمان دچار فرسایش کمتری می‌شوند، باعث تضمین راحتی و سلامت شما نیز خواهند شد. بدین صورت، شما با اینکه در ابتدا، مقداری هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید، اما در عوض، نیاز به خرید و تعویض کفش به صورت مدام و زود هنگام نخواهید داشت. در ضمن هزینه‌های پزشکی و درمان آسیب‌های حاصل از کفش نا‌مناسب را نیز متحمل نمی‌شوید. همان طور که مشاهده می‌کنید، از لحاظ اقتصادی خرید کفش چرم تبریز، در مقایسه با‌ کیفیت و ویژگی‌های منحصر بفردش، کاری مقرون بصرفه می‌باشد.

قیمت کفش چرم تبریز
کفش چرم تبریز

مراقبت‌های مخصوص کفش چرم

کفش چرم اصول و مراقبت‌های خاصی دارد تاعلاوه بر حفظ ظاهر و کیفیت اولیه آن، دوام و طول عمر کفش نیز افزایش یابد. در ادامه، برخی از این موارد را برای شما شرح می‌دهیم تا با دانستن آنها، کفش‌های شما همیشه شیک و مرتب به نظر برسند.

واکس کفش چرم

 اساسی‌ترین نیاز یک کفش چرم، واکس زدن اصولی و مداوم آن است. برای واکس زدن کفش چرم، می‌بایست از واکس مخصوص و بر پایه موم استفاده کرد. زیرا واکس‌های مایع، به ظاهر کفش آسیب رسانده و با مرور زمان، باعث خراب شدن سطح چرم می‌شوند. قبل از واکس زدن، ابتدا کفش را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید تا گرد و غبار آن برداشته شود. سپس با استفاده از یک واکس متناسب با رنگ کفش، آن را خوب واکس بزنید. در ضمن، برخی واکس‌های بی‌رنگ نیز وجود دارند که با هر رنگ چرمی، می‌توانند استفاده شوند. واکس زدن اصولی کفش چرم علاوه بر اینکه بر بهتر نشان دادن تیپ و ظاهر شما تاثیر دارد، باعث افزایش طول عمر کفش نیز می‌شود. برای کسب بهترین نتیجه، کفش‌های چرمی خود را به صورت مرتب و حداقل هفته‌ای دوبار واکس بزنید.

واکس زدن کفش چرم تبریز
واکس اصولی و مرتب، از مهمترین کارهای مراقبت از کفش چرم تبریز است.

مکان نگهداری از کفش چرم

مکان نگهداری از کفش چرم باید دور از رطوبت، نور مستقیم خورشید و گرد و غبار باشد. خود جعبه کفش‌های نو، بهترین جا برای نگهداری آنها هستند که از ورود گرد و غبار جلوگیری کرده و مانع خراب شدنشان می‌شوند. در صورت نگهداری در جا‌ کفشی نیز، باید به چند نکته توجه کنید. اولاً جا‌ کفش باید درب داشته باشد، دوماً، در داخل جا‌ کفشی، باید فاصله بین کفش‌ها رعایت شود. بدین صورت که کفش چرم را نباید کنار کفش ورنی قرار بدهید، زیرا باعث می‌شود که به کفش چرم رنگ پس بدهد. همچنین کفش‌های روزمره را باید جدا از کفش مجلسی قرار بدهید.

رطوبت یکی از دشمنان اصلی کفش چرم می‌باشد، بنابراین در فصول سرد و هنگام بارش برف و باران، کفش‌های چرم به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند. در این مواقع، بهتر است از کفش چرم استفاده نکرد، ولی در صورت استفاده کردن، نباید از سشوار و وسایل گرمایشی برای خشک کردن آنها استفاده کرد. این کار باعث می‌شود که چرم ترک بخورد.

خرید کفش چرم تبریز از فروشگاه آنلاین تبریز

برای خرید کفش تبریز، سایت اوکی پارتی یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با وارد شدن به قسمت کفش، در این سایت، انواع مدل‌های کفش چرم تبریز را مشاهده کرده و با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید. فروشگاه اوکی پارتی، همیشه سعی کرده است تا محصولات مرغوب را با قیمتی مقرون به صرفه در اختیار متقاضیان محترم قرار دهد.