روز تولد، از مهمترین و ارزشمندترین روز‌های زندگی هر آدمی هست. برای همین هم از قدیم و همه دنیا این روز رو جشن می‌گیرن و دوست دارن روز خوبی رو برای خودشون و اطرافیانشون بسازن. برای اینکار دور هم جمع میشن، کیک تولد می‌خورن و به صاحب تولد کادو میدن. ولی تازگی‌ها یه چیزی هم باب شده که این روز رو با‌شکوه‌تر و خوشگل‌تر کنه، و اونم داشتن یک تم تولد هست. تم تولد که بیشتر، برای شما کوچولوهای خوشگل استفاده میشه، طرح‌ها و موضوعات مختلفی می‌تونه داشته باشه. یکی از اونها تم تولد کارتونی هست که توی این مقاله به طور مفصل دربارش صحبت می‌کنیم و انواع اون رو بهتون معرفی می‌کنیم.

تم تولد چیست؟

دوستای عزیزم، تم، همون کلمه انگلیسی theme است که به معنی طرح و زمینه هست. وقتی میگیم تم تولد، منظورمون طرح، زمینه و رنگ مراسم تولد می‌باشد. به این صورت که ما با یه موضوع و هارمونی خاصی، سعی می‌کنیم رنگ‌، طرح و تزئین متفاوت و منحصر به فردی رو به مراسم تولد بدیم. موضوع تم تولد رو با توجه به سن، جنسیت و علایق فرد، انتخاب می‌کنیم. بعد سعی می‌کنیم اون موضوع و تم خاص رو تو تمام تزئینات تولد مثل بادکنک‌ها، توی طرح کیک، لباس‌ها و حتی وسایل پذیرایی و خوراکی‌ها رعایت کنیم. ست و هماهنگ شدن همه این موارد دو تا خوبی مهم داره. اول اینکه زیبایی و شکوه مراسم رو افزایش میده و دیگه اینکه در یک نگاه اطلاعاتی مثل جنسیت و علایق فرد صاحب تولد رو متوجه میشیم.

تم تولد کارتونی
تم تولد، انتخاب یک موضوع و هماهنگی کل تزئینات، متناسب با اون هست.

تم تولد رو در کجاها باید رعایت کنیم؟

وقتی تم تولدی رو انتخاب کردیم، حتی با چند تا بادکنک متناسب با اون موضوع، میشه تم تولد رو طراحی و پیاده کرد. اما هر قدر که تم، در وسایل و جزئیات بیشتری رعایت بشه، نمای جذاب‌تری به مهمونی میده. این جزئیات میتونه شامل، کیک، لباس، لوازم تزئینی، بادکنک‌آرایی، خوراکی‌ها و … باشد. در ادامه، به هر یک از این آیتم‌ها که تم تولد می‌تونه روی اون تاثیر داشته باشه، به صورت جداگانه می‌پردازیم.

کیک تولد

به نظر من مهمترین جزء تولد، کیک تولد هست، که خیلی راحت هم میشه اون رو مطابق با تم مورد نظرمون، تطبیق بدیم. چون تنوع کیک‌ها زیاده و به راحتی میشه انواع طرح و شکل‌ها رو روی اون داشته باشیم. اگه کیکمون متناسب با تم نباشه، تمام زحمت‌هامون از بین میره، چون زیبایی هر تولدی به کیک زیبا و متناسب اون هست. پس قبل از تولد با توجه به تم مراسم، یک طرح کیک انتخاب کرده و اون رو به قنادی، سفارش بدین.

کیک تولد
کیک تولد، از مهمترین آیتم هایی هست که باید در تم تولد رعایت شود.

لباس تولد

از نکات جالب برای هماهنگی تم در تولد ها که برای خود شما بچه‌ها هم جذابه، لباس تولد هست. وقتی لباس شما توی تولد متناسب با تم تولد بشه، نمای جشن هم جذاب‌تر دیده میشه. برای هماهنگی لباس، دو روش وجود داره. مثلا وقتی تم تولدمون، یکی از شخصیت‌های کارتونی هست، می‌تونین لباس اون شخصیت کارتونی رو بپوشین.  یا اینکه یه لباس بپوشین که متناسب با طرح یا رنگ اون کارتون باشه. به علاوه، میشه مامانتون هم لباسش رو با شما ست کنه، یا حتی با مهمون‌ها هم از قبل هماهنگ کنین تا متناسب با تم تولد، لباس بپوشن.

لباس تم تولد
هنگام برگزاری تولد با یک تم خاص، اگه لباسمون هم هماهنگ با تم باشه، جذابیت مراسم بیشتر خواهد شد.

تزئینات و بادکنک تولد

برای تزئین مراسم تولد، از لوازم مختلفی مثل ریسه، آویز و بادکنک استفاده میشه که همه اونها رو می‌تونیم با تم تولد هماهنگ کنیم.

بادکنک‌ها اصلی ترین و ساده ترین وسایل برای نشان دادن تم مورد نظر هستن. همچنین به دلیل تنوع مدل و رنگ بالایی که دارن، خیلی راحت با هر نوع تمی هماهنگ میشن. مثلا، امروزه بادکنک‌های فویلی بسیاری با طرح شخصیت‌های کارتونی مختلف تولید میشه که می‌تونین اونها رو در این تم ها استفاده کنین.

بادکنک تولد
امروزه با بادکنک هایی با طرح شخصیت های کارتونی، میتونیم به راحتی تم های مختلفی طراحی کنیم.

تم تولد شخصیت کارتونی

این روزها دیگه تولد‌ها مثل قدیم نیست که فضا رو با چند تا ریسه و آویز‌های رنگی تزئین کنیم. الان استفاده از یک تم خاص برای تولد بچه‌ها و حتی بزرگتر‌ها باب شده. تم تولد شخصیت‌های کارتونی، محبوب‌ترین تم بین بچه‌ها است. اینجوری که یک شخصیت کارتونی رو انتخاب می‌کنیم و تمام تزئینات، بادکنک‌ها، کیک و لباس رو با توجه به اون شخصیت هماهنگ می‌کنیم. وقتی کوچولوها این تزئینات و بادکنک‌آرایی رو با تم کارتون مورد علاقشون می‌بینن، ذوق می‌کنن. داشتن تم تولد با یک شخصیت کارتونی، نشون دهنده علاقه، سلیقه و حتی شخصیت یه بچه هست.

تم تولد شخصیت کارتونی
تم تولد شخصیت کارتونی

چطوری تم تولد شخصیت مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب تم تولد مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جلوه یک جشن داره. اینکه وقتی یک تم برای تولد انتخاب می‌کنین، علاوه بر اینکه صاحب تولد از اون خوشش میاد، مهمون‌ها هم از تماشای رنگ و طرح‌های تم، لذت ببرن. وقتی می‌خواین برای خودتون یا یکی از دوستانتون، یک تم تولد انتخاب کنین، در قدم اول باید به علایق فرد مورد نظر توجه شود. مثلا اینکه به کدوم یک از شخصیت‌های کارتونی بیشتر علاقه داره. همچنین توجه به سن و جنسیت هم مهم است. شما بچه‌های گل، وقتی یه شخصیت کارتونی رو دوست دارین، سعی می‌کنین اون رو الگوی خودتون قرار بدین و رفتا و ظاهرتون هم شبیه اون باشه. پس وقتی تم تولدتون هم بر اساس اون شخصیت طراحی میشه، خاطره و لذت اون جشن، برای همیشه تو ذهنتون باقی می‌مونه.

تم شخصیت کارتونی
تم شخصیت کارتونی، باید با توجه به علایق اون فرد انتخاب کرد.

بادکنک آرایی چیست و چه تاثیری در طراحی تم تولد دارد؟

بادکنک و استفاده از اون به عنوان تزئینات مراسم، از مهمترین و اصلی‌ترین قسمت‌های تولد هست. بادکنک‌آرایی هم یه واژه هست که وقتی تعداد زیادی از بادکنک رو برای تزئین و چیدمان استفاده می‌کنیم، به کار برده میشه. هم خود بادکنک‌ها تنوع زیادی دارن، و هم اینکه اونها رو با روش‌های مختلفی می‌تونیم تزئین کنیم. در مورد تم‌های تولد، بهتره بادکنک‌ها رو بر اساس طرح و یا رنگ تم انتخاب کنیم. بعد اونها رو روی استند قرار بدیم یا از گاز هلیوم استفاده کنیم و بادکنک‌ها رو معلق روی هوا نگه داریم. معمولا ترکیب بادکنک فویلی با بادکنک لاتکس، جلوه زیبایی درست میکنه. مثلا وقتی تم یک شخصیت کارتونی هست، بادکنک فویلی با طرح اون شخصیت، به همراه چند تا بادکنک لاتکس هماهنگ با رنگ تم، انتخاب خوبی هست.

معرفی 10 تم جدید و برتر تولد و بادکنک آرایی شخصیت کارتونی

امروزه تم‌های مختلفی زیادی بر اساس شخصیت‌های کارتونی وجود داره. به راحتی می‌تونین کارتون و شخصیت مورد علاقتون رو به بزرگتر‌ها بگین تا با کمک همدیگه یک تولد عالی رو برگزار بکنین. بادکنک‌ارایی و تم کارتونی، بر اساس جنسیت، به دخترونه و پسرونه تقسیم میشن. در ضمن بعضی از اونها رو میشه هم به عنوان تم دخترونه و هم پسرونه استفاده کرد.

تم کارتونی تولد دخترونه

شما دختر‌های عزیز به دلیل داشتن روحیه لطیف، از رنگ‌های ملایم و شاد بیشتر خوشتون میاد. بهتره تو انتخاب تم برای تولدتون، به این نکات توجه کنین. انتخاب تم تولد با شخصیت‌های کارتونی دخترانه، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

تم تولد پرنسسی

هیچ دختر بچه‌ای رو نمی‌تونیم پیدا کنیم که پرنسس‌ها و دنیای لطیف و رویایی اونها رو دوست نداشته نباشه. همه شما خانم کوچولو‌ها، عاشق پرنسس‌های خوشگلی مثل سیندرلا، گیسو کمند، سفید برفی و … هستین. وقتی یه تولد با تم پرنسسی دارین، تاج، لباس و تزئنات مراسم هم بر اساس قصه پرنسس‌هاست. اینجوری شما دیگه می‌تونین خودتون رو یه پرنسس واقعی تصور کنین و از اون روز زیبایی که دارین، نهایت لذت رو ببرین.

تم تولد کارتونی پرنسس
تم تولد پرنسسی بسیار زیبا و دوست داشتنی هست

تم فروزن

یک تم خاص و خوشگل که همه شما دخترها دوستش دارین، تم فروزن و پرنسس السا هستش. تم تولد این کارتون و ملکه برفی اون، یعنی پرنسس السا، یک تم بسیار مناسب برای کودکان و نوجوون‌ها هست. طراحی این تم رو میشه خیلی راحت انجام داد. مثلا، می‌تونین با فراهم کردن فقط چند تا بادکنک ساده به رنگ‌های آبی و سفید، تزئینات رو بر اساس تم فروزن طراحی کنین. این کارتون، یه موسیقی خاصی هم داره که میشه با اون، تولد رو شادتر و خاص‌تر بکنین.

تم تولد فروزن
با بادکنک فویلی فروزن، میتونین یک تم تولد فروزن بسیار عالی طراحی کنین.

تم پرنسس سوفیا

تم پرنسس سوفیا، این روزها بین شما خانم کوچولوها طرفدارهای زیادی پیدا کرده. سوفیا یه دختر معمولی بود که با ازدواج مامانش با پادشاه، یه شبه پرنسس شد. اون دختر مهربونی هست که با همه آدم‌ها و حیوون‌ها به خوبی رفتار می‌کنه. برای همین بچه‌ها با انتخاب تم سوفیا و الگوبرداری از اون، دوست دارن مثل اون خوب و مهربون باشن.

تم تولد کارتونی سوفیا
بادکنک های تم تولد سوفیا

تم اسب تک شاخ

اسب تک شاخ یا یونیکورن، از شخصیت‌های بسیار دوست داشتنی بچه‌هاست. اون یه موجود شبیه به اسب هست که یه شاخ بزرگ و قشنگ روی سرش داره و خودش هم خیلی خوشگله. یونیکورن فقط توسط دختر‌ها رام میشه و برای همین یک شخصیت کارتونی دخترونه هست. تم تولد اسب تک شاخ هم از تم‌های جذاب و جدید هست که رنگ‌های اصلی اون، شامل سفید، بنفش و صورتی میشه. می‌تونین با فراهم کردن چیزهای مختلف مثل، استند یونیکورن، بادکنک اسب تک شاخ، تل فانتزی شاخدار و … این تم رو تکمیل کنین. یه چیز جالب دیگه هم اینه که، اسب تک شاخ در واقع نماد برآورده شدن آرزوهاست، برای همین انتخاب این تم برای تولد خیلی عالی و به جا هست.

تم تولد اسب تک شاخ
تم تولد اسب تک شاخ یا یونیکورن، یک تم جذاب دخترونه هست.

تم کارتونی تولد پسرونه

خب حالا می‌رسیم به تم‌های تولد شخصیت کارتونی مناسب آقا پسر‌های گل. پسر‌ها بیشتر، شخصیت کارتون‌های مهیج رو دوست دارن و می‌خوان شبیه اونها باشن. در ادامه به چند تا از تم‌های شخصیتی پسرونه اشاره می‌کنیم.

تم تولد بن تن

بن تن، قصه یه پسر 10 ساله به نام بنجامین هست. اون به وسیله یه شیء عجیب، که از فضا به زمین پرتاب شده، می‌تونه به یه آدم فضایی تبدیل بشه. این قصه هیجان انگیز همیشه برای پسرها جالبه و دلشون می‌خواد به جای بن تن باشن. با انتخاب تم تولد بن تن، می‌تونین این آرزو رو برای چند ساعت هم که شده برآورده کنین.

تم تولد بن تن
تم تولد بن تن، یک تم تولد پسرانه و جذاب هست.

تم تولد سوپر قهرمانان

پسربچه‌ها، همیشه عاشق هیجان، قدرت و شجاعت سوپر قهرمانان هستن. برای همین تم تولد سوپر قهرمانان، می‌تونه یک انتخاب عالی برای اونها باشه. اینجوری شما پسر‌های شجاع، می‌تونین خودتون رو تو دنیای ابرقهرمانان تصور کرده و مثل یم قهرمان به جنگ آدم بد‌ها برین. توی این تم شما می‌تونین فقط روی یک قهرمان تمرکز کنین، و یا همه اونها رو توی تم تولد خودتون استفاده کنین.

تم تولد قهرمانان
تم تولد سوپر قهرمانان، از تم های پرطرفدار در بین پسران است.

تم تولد سگهای نگهبان

کارتون سگهای نگهبان، که قصه یک پسر کوچولو به همراه چند تا سگ هست، امروزه طرفدار زیادی پیدا کرده. برای همین تم تولد سگهای نگهبان هم برای شما بچه‌ها مخصوصا پسر‌های گل، جذاب هست. با انتخاب این تم، میشه یه تولد شاد و با‌مزه داشته باشین و به همراه دوست‌هاتون لذت ببرین.

تم تولد سگهای نگهبان
تم تولد سگهای نگهبان، یک تم جدید و پرطرفدار است.

تم‌ کارتونی تولد دخترونه – پسرونه

گروهی از تم کارتونی تولد هم وجود داره که هم میشه تو تولد‌های پسر‌ها استفاده کرد و هم دختر‌ها. این تم‌ها بیشتر برای بچه‌های کوچکتر استفاده میشه.

تم تولد مینیون

مینیون‌ها موجودات شیطون و عجیب غریبی هستن که تونستن خودشون رو تو دل بچه‌ها جا کنن. بنابراین تم تولد مینیون هم بین شما بچه‌های عزیز، طرفداران زیادی داره. رنگ‌های این تم آبی و زرد رنگ بوده و برای پسرها و دخترها کاربرد داره. تازه، طراحی این تم هم به خاطر شکل ساده مینیون‌ها و دو رنگ بودنشون، خیلی راحت و ساده هست.

تم تولد مینیون
تم تولد مینیون، یک تم راحت و بامزه هست که بچه ها هم دوستش دارن.

تم تولد نمو

ماهی‌ها موجودات بامزه و دوست داشتنی هستن که بچه‌ها هم خیلی دوستشون دارن. نمو هم یه کارتون جذاب با موضوع ماهی‌هاست که می‌تونه یک تم عالی برای تولد‌ها هم باشه. رنگ این ماهی، یعنی نمو، نارنجی با خط های سیاه هست. برای همین این رنگ به همراه رنگ آبی دریا مناسب این تم هست. یک پیشنهاد برای طراحی این تم، استفاده از بادکنک فویلی نمو، به همرا بادکنک‌های لاتکس در رنگ بندی هماهنگ با این تم هستش.

تم تولد میکی موس و مینی موس

میکی موس یکی از کارتون‌های قدیمی و نوستالژیک هست که هنوز هم برای بچه‌ها جذاب و دوست داشتنی هست. این کارتون، دو شخصیت اصلی به نام‌های میکی موس و مینی موس داره. تم تولد میکی موس و مینی موس هم از تم‌های شیک و پرطرفدار هست. برای پسر‌ها شخصیت میکی موس بیشتر استفاده میشه و برای دختر‌ها مینی موس. رنگ‌های این تم، مشکی، زرد و قرمز خالدار هست که همون استایل کاراکتر میکی موس رو تداعی می‌کنه.

تم تولد میکی موس و مینی موس
از شیک تریترین تم های تولد، میتوان تم تولد میکی موس و مینی موس را نام برد.

 تم تولد باب اسفنجی

بالاخره رسیدیم به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها و تم‌های تولد کارتونی، یعنی تم تولد باب اسفنجی. این تم، تقریبا یک تم آسون ولی جذاب هست که اغلب شما بچه‌های گل اون رو دوست دارین. تم تولد باب اسفنجی هم برای دخترها استفاده میشه و هم برای پسر‌ها. با برگزاری یه تولد با این تم، می‌تونین برای یه بار هم که شده خودتون رو توی دنیای باب اسفنجی و دوستهاش تصور کنین. با خرید چند تا بادکنک فویلی باب اسفنجی و تزئیناتی به رنگ آبی و زرد، به راحتی این تم رو آماده کنین.

تم تولد باب اسفنجی
تم تولد باب اسفنجی، از محبوب ترین تم های تولد هستن.