کفش چرم مجلسی خوب را بشناسیم

آماده شدن برای مراسم و مجالس رسمی آسان نیست و باید و نباید‌های ویژه‌ای دارد. انتخاب کفش نیز به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های استایل، از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. از این رو انتخاب و خرید اصولی کفش مجلسی امری مهم است که در این مقاله سعی می‌کنیم به طور کامل و جامع به آن بپردازیم. در هنگام خرید کفش مجلسی با‌ کیفیت، بدون شک کفش چرم بهترین انتخاب می‌باشد. در ادامه به صورت جداگانه، در مورد کفش مجلسی چرم زنانه و مردانه مطالبی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

اصول انتخاب کفش مجلسی زنانه

انتخاب کفش مجلسی، برای خانم‌ها اهمیت بیشتری دارد. چون لباس خانم‌ها تنوع مدل و رنگ بیشتری دارد و از این رو انتخاب و ست کردن کفش مجلسی متناسب با لباس آنها مشکل‌تر است. همچنین کفش‌های مجلسی زنانه در اکثر مواقع، پاشنه‌دار هستند و برای انتخاب کفش راحت‌تر، می‌بایست وسواس بیشتری داشت. بنابراین برای انتخاب مناسب کفش مجلسی زنانه اصولی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

کفش مجلسی زنانه
انتخاب کفش مجلسی زنانه مناسب، اصول خاصی دارد.

سایز مناسب کفش مجلسی

توجه به سایز مناسب کفش مجلسی، امر مهمی است که تاثیر بسزایی در راحتی کفش دارد. این نکته را نیز باید پذیرفت که کفش‌های مجلسی به اندازه کفش ورزشی و پیاده‌روی نمی‌توانند کاملا راحت باشند. با این وجود با انتخاب یک کیفیت که متناسب با سایز پای شما باشد، می‌توانید تا حد زیادی راحتی آن را تضمین کنید. وقتی کفشی برای پای شما کوچک باشد، باعث ایجاد تاول و آسیب به پا می‌شود و مانع از فعال بودن شما در مهمانی خواهد شد. در مقابل، کفش گشاد و بزرگ‌تر از سایز پا، علاوه بر اینکه راحت نیست، ظاهر نا‌مناسبی نیز دارد و جذابیت استایل شما را کاهش می‌دهد.

اندازه و نوع پاشنه کفش مجلسی

اغلب کفش‌های مجلسی زنانه، پاشنه بلند هستند، اما باید به راحتی و تناسب کفش نیز توجه کرد. بهتر است اندازه پاشنه را طوری انتخاب کنید که بتوانید به راحتی با آن راه بروید. زیرا در مجالس و مهمانی‌ها مجبور هستید زمان طولانی‌تری را سر پا باشید. همچنین پاشنه‌ای را انتخاب کنید که با اندام شما تناسب داشته باشد. به عنوان مثال، اگر قد خیلی بلندی دارید، انتخاب کفشی با پاشنه بسیار بلند لزومی ندارد. اگر قد کوتاهی دارید و با پاشنه بلند، قادر به راه رفتن راحت نیستید، توصیه می‌شود از یک پاشنه راحت استفاده کرده و قد خودتان را روش‌های دیگری بلند‌تر نشان دهید. روش‌هایی مانند، استایل مو در بالای سر و یا از طریق انتخاب مدل و طرح لباسی که قد را بلند‌تر نشان دهد.

همچنین، نوع پاشنه کفش مجلسی نیز در راحتی و زیبایی کفش تاثیر دارد. پاشنه‌های نوک تیز زیبایی بیشتری دارند، اما در صورت اسفاده طولانی مدت، باعث خستگی و کمر‌درد می‌شوند. در مقابل، کفش‌های با پاشنه پهن و لژ‌دار، راحت‌تر هستند. بنابراین، اگر قرار است زمان زیادی را در حالت ایستاده باشید، استفاده از کفش‌هایی با پاشنه پهن، توصیه می‌شود.

کفش زنانه
کفش های زنانه اکثرا پاشنه دار هستند و باید برای راحتی بیشتر، در انتخاب نوع و اندازه آن دقت داشت.

بهترین ویژگی کفش چرم زنانه مجلسی

در مورد کفش مجلسی زنانه و ویژگی‌های مختلف آن، در ابتدای مقاله پرداخته شد. در این قسمت به بررسی کفش چرم زنانه مجلسی می‌پردازیم که یک کفش کلاسیک و شیک هست که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. ویژگی‌های ضروری در انتخاب این نوع کفش نیز، همان اصول مربوط به انتخاب کفش مجلسی را شامل می‌شود. اما به صورت ویژه، در مورد کفش‌های مجلسی زنانه چرم مواردی را ارائه خواهیم داد.

جنس و نوع کفش چرم مجلسی

یکی از معیار‌های مهم در انتخاب کفش مجلسی، جنس کفش می‌باشد که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بدون شک، چرم بهترین متریال برای کفش است و برای ساخت کفش مجلسی از بهترین نوع کفش چرم طبیعی استفاده می‌شود. زیرا این نوع چرم انعطاف‌پذیری و مقاومت بالایی داشته و به صورت زیبایی بر روی پا قرار می‌گیرد. چرم طبیعی نفس می‌کشد و هوا به راحتی، داخل کفش جریان می‌یابد و کاملا حس راحتی را به فرد منتقل می‌کند. کفش چرم با هر نوع فرم پایی سازگار است و حتی ایرادات پا را تا حد زیادی پوشش می‌دهد.

کفش چرم مجلسی زنانه
کفش چرم مجلسی زنانه

انعطاف پذیری کفش چرم مجلسی

کفش‌هایی که جنس بسیار سخت و غیر ‌قابل انعطافی دارند، به هیچ عنوان برای استفاده دز مجالس و مهمانی‌های رسمی نیستند. یک کفش مجلسی با‌ کیفیت، می‌بایستی نرمی و انعطاف لازم را داشته باشد، و در این مورد، کفش چرم مناسب‌ترین انتخاب خواهد بود. کفش چرم زنانه مجلسی که با چرم طبیعی تولید شده است، قالب نرمی دارد و باعث می‌شود پا، به کفش شکل دهد، نه بالعکس. این ویژگی باعث راحتی هر چه بیشتر کفش مجلسی خواهد بود.

سایز دقیق و متناسب کفش چرم مجلسی

تشخیص صحیح سایز کفش مجلسی اهمیت زیادی دارد، زیرا ساعات زیادی را مجبور به حرکت و راه رفتن با این کفش‌ها هستیم. اگر کفش چرم مناسب با سایز پای ما نباشد، راحت نخواهد بود. این کفش‌ها در سایز‌بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای تشخیص سایزشان، روش خاصی وجود دارد. برای اینکار، بایستی فاصله پاشنه پا تا نوک بلندترین انگشت پا را اندازه بگیریم. سپس با توجه به آن و جدولی که برای سایز هر کفش چرمی وجود دارد، مناسب‌ترین سایز را انتخاب کنیم.

سایز کفش چرم
نحوه اندازه گیری کفش مجلسی چرم

 

راحتی کفش چرم مجلسی زنانه

راحت بودن کفش مجلسی زنانه به دلیل فعالیت و یا انجام حرکات موزون در مراسم و مهمانی‌ها، از اهمیت بیشتری برخوردار است. روشن است که زیبایی و شکیل بودن کفش مجلسی مهم است. اما کفشی که فقط زیبایی ظاهری داشته باشد و راحت نباشد، رسما مهمانی را برای ما خراب خواهد کرد. پس بهتر است این دو فاکتور با هم در یک کفش وجود داشته باشند. بهترین کفشی که زیبایی و ظرافت را به همراه راحتی برای ما به ارمغان می‌آورد، یک کفش با‌ کیفیت چرم می‌باشد. زیرا به دلیل کیفیت و انعطاف پذیری که دارند،  بسیار راحت هستند. کیفیت بالای چرم نیز ظاهر زیبا و لوکسی به کفش می‌بخشد.

کفش چرم زنانه
راحتی کفش مجلسی زنانه اهمیت بالایی در انتخاب کفش مناسب دارد.

کفش چرم مردانه مجلسی

اغلب، کفش‌ها اولین چیزی هستند که مردم در ظاهر و استایل شما به آن توجه می‌کنند. پوشیدن یک کفش چرم مجلسی و رسمی، به شما ظاهری با‌ وقار و شیک می‌بخشد که برخی آن را نشان دهنده شخصیت شما نیز می‌دانند. برای انتخاب و خرید این نوع کفش باید حساسیت بیشتری خرج دهید تا در انتها یک استایل شیک و منحصر به فردی از خود به نمایش بگذارید.

کفش چرم مردانه
کفش چرم مردانه مجلسی

راحتی کفش چرم مردانه مجلسی

هر چند هنگام خرید کفش مجلسی، ظاهر آن اهمیت زیادی دارد، ولی هرگز نباید راحتی کفش مجلسی خود را فدای زیبایی آن کنید. راحت بودن کفش، حس بهتری به شما داده و حتی در افزایش اعتماد به نفس شما نیز تاثیر‌گذار خواهد بود. بنابراین به مقدار فعالیتی که در طول مراسم خواهید داشت، توجه کرده و کفشی را انتخاب کنید که باعث خستگی پا و کمر شما نشود. مسلم است که بهترین نوع کفش چرم رسمی، کفشی خواهد بود که هر دوی این ویژگی‌ها، یعنی راحتی و زیبایی را به طور همزمان داشته باشند.

کفش چرم مردانه
علاوه بر زیبایی کفش مجلسی، باید به راحت بودن آن نیز توجه داشت.

سایز مناسب کفش چرم مردانه مجلسی

اندازه مناسب کفش مجلسی، تاثیر زیادی در راحتی و ظاهر زیبای آن دارد. وقتی قرار است شما مدت زمان زیادی را در یک مراسم حضور داشته باشید، پای شما در اثر گرما و فعالیت، مقداری متورم می‌شود. بنابراین ضروری است که این مورد را نیز هنگام خرید کفش چرم، در نظر داشته باشید. روش صحیح تشخیص صحیح سایز کفش چرم را در قسمت کفش چرم زنانه توضیح دادیم، بر اساس آن سایز صحیح کفش خود را انتخاب کنید. همچنین به نوع جورابی که قرار است در طول مهمانی بپوشید، توجه کنید، زیرا ممکن است ضخامت آن در سایز کفش شما تاثیر داشته باشد.

کفش رسمی مردانه
توجه کامل به انتخای سایز صحیح کفش چرم، نقش زیادی در راحتی و زیبا به نظر رسیدن آن دارد.

نحوه استایل و ست کردن کفش چرم مجلسی مردانه

کفش به عنوان بخش مهمی از پوشش شما، اهمیت زیادی در شیک بودن و زیبا‌تر شدن استایل شما دارد. پوشیدن هر نوع کفشی با هر نوع لباسی صحیح نیست و باید روش اصولی ست کردن کفش را با هر لباس و تیپی بدانیم. در این قسمت به نحوه ست کردن کفش چرم مجلسی خواهیم پرداخت. کفش‌های مجلسی چرم، بهترین هماهنگی را با تیپ رسمی دارند. به عنوان مثال هنگام پوشیدن یک شلوار رسمی پارچه‌ای، کفش یا بوت چرم، هماهنگی زیادی داشته و یک انتخاب عالی است. همچنین هماهنگی بین کفش مجلسی با کمربند اهمیت زیادی دارد.

کفش چرم مجلسی مردانه
نحوه استایل و ست کردن کفش مجلسی مردنه، روش و اصول مختلفی دارد.

ست کرن کفش چرم مجلسی با کمربند

در ست کردن لباس و کفش، جنس و رنگ کمربند باید با کفش، مطابقت داشته باشند و نمی‌توانند رنگی متفاوت از هم داشته باشند. بهترین انتخاب در این مواقع هماهنگی کامل کفش و کمربند می‌باشد. اما اگر به صورت دقیق نیز انطباق نداشته باشند، حداقل باید از یک طیف رنگی بوده و کاملاً در تضاد با هم نباشند. توصیه می‌کنیم که همیشه دو عدد کمربند به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای داشته باشید، زیرا این رنگ‌ها با اکثر کفش‌های مجلسی قابل ست کردن هستند. برای کفش رسمی مردانه نیز رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای بهترین انتخاب هستند، زیرا با هر نوع و رنگ لباسی هماهنگ هستند.

خرید کفش چرم مجلسی از فروشگاه اوکی پارتی

فروشگاه اوکی پارتی، مجموعه کاملی از انواع کفش‌های مجلسی چرم مردانه و زنانه، را دارا می‌باشد. شما می‌توانید کفش‌های چرم را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت، بدون نیاز به حضور در مغازه‌های مختلف، از فروشگاه ما خریداری نمایید. با مراجعه به بخش کفش در سایت، انواع مدل‌های کفش چرم را مشاهده کرده و متناسب با نیاز و سلیقه خود، خریدتان را انجام دهید.