بهترین ماشین اسباب بازی کنترلی آفرود

ماشین‌های کنترلی، مانند هر نوع اسباب بازی دیگر، از ابتدای تولید تا‌ کنون، تغییرات و پیشرفت‌های زیادی داشتند. اما این پیشرفت و به‌ روز شدن تمامی نداره و هر روز که می گذره، تولید‌ کننده‌های ماشین‌ اسباب بازی، با تولید یک ماشین بهتر و با ویژگی‌های شکفت‌انگیز، باعث حیرت همه مشتریان خود میشن. از‌ این‌ رو، انتخاب بهترین ماشین اسباب بازی کنترلی آفرود، در بین این همه ماشین کنترلی، کار ساده‌ای نیست. ما سعی می‌کنیم ویژگی ها و انواع این نوع ماشین کنترلی‌ها رو بیشتر براتون شرح بدیم، تا شما با دونستن اونها، بهتر بتونین برای خرید یک ماشین با‌کیفیت، تصمیم بگیرین.

تعریف ماشین کنترلی

همون‌ طور که از اسمش هم مشخصه، ماشین کنترلی، یه نوع ماشین اسباب بازی هست که از راه دور کنترل و هدایت میشه. این اسباب بازی از پر‌طرفدارترین وسایل سرگرمی، تو کل دنیا محسوب میشه که هیچ محدودیت سنی براش وجود نداره. از بچه‌های کوچولو تا بزرگتر‌ها، از بازی کردن با ماشین کنترلی لذت می‌برن. به این ماشین‌ها آر سی (RC)، ماشین شارژی یا ماشین بی‌سیم هم میگن. ماشین‌های کنترلی به دو دسته اصلی ماشین‌های آنرود و ماشین‌های آفرود تقسیم میشن.

ماشین اسباب بازی آنرود

ماشین‌های کنترلی آنرود، به ماشین‌هایی گفته میشه که مخصوص جاده هستن و فقط در سطح هموار و صاف می‌تون حرکت کنن. این ماشین‌ها اغلب برای حرکت با سرعت بالا طراحی میشن و ظاهر ظریف و زیبایی دارن. ماشین‌های آنرود رو اگه تو زمین‌های نا‌هموار و صخره‌ای حرکت بدیم، امکان خراب شدنشون خیلی بالاست.

ماشین اسباب بازی آفرود

ماشین اسباب بازی آفرود، یک ماشین کنترلی است که مخصوص سطوح نا‌هموار، تپه‌ای و صخره‌ها طراحی شده. شما می تونین خیلی راحت، این ماشین رو تو زمین‌های نا‌صاف پارک و جنگل، حرکت بدین، بدون اینکه نگران خرابی یا واژگون شدنشون باشین. تو مقاله امروزمون می‌خوایم به صورت اختصاصی به ماشین‌های اسباب بازی کنترلی آفرود بپردازیم.

ویژگی‌های ماشین‌های کنترلی آفرود

ماشین‌های آفرود به دلیلی نوع طراحی خاص شاسی و فنر‌بندی که دارند، دارای قدرت بیشتری بوده و توانایی حرکت در مسیر‌های نا‌هموار و موانع رو دارا هستن. این ماشین‌ها از بهترین و با‌ کیفیت‌ترین مواد اولیه ساخته میشن تا هنگام حرکت در زمین‌های سخت و نا‌صاف مقاومت کرده و آسیبی نبینند. بنابراین، ماشین‌های کنترلی آفرود، چهار عدد لاستیک قدرتمند دارن که در برابر فرسایش و خراب شدن مقاوم هستن. همه این ویژگی‌ها باعث شدن که این نوع ماشین، در میان انواع ماشین کنترلی، طرفداران بسیاری پیدا کند.

انواع ماشین کنترلی آفرود
انواع ماشین کنترلی آفرود

انواع ماشین اسباب بازی کنترلی آفرود

مدل‌های آفرود نسبت به سایر مدل‌ها قدرت بالاتری دارند و برای حرکت از روی موانع سخت طراحی شده‌اند. سری‌های مختلف ماشین کنترلی با‌ هم متفاوت هستن و هر‌ کدوم ویژگی و کاربری مخصوص خودشون رو دارن. در ادامه می‌خوام چند نوع از این ماشین‌های آفرود رو براتون معرفی کنم.

ماشین کنترلی آفرود سرعتی

در اکثر ماشین‌های آفرود، تمرکز بر روی قدرت و استحکام ماشین بوده و سرعت آنها در اولویت بعدیشان قرار دارد. ولی با این وجود برخی ماشین‌های آفرود هم وجود دارد که سرعت بالایی نیز دارند. این نوع ماشین‌ها به ماشین کنترلی آفرود سرعتی معروف هستن.

ماشین آفرود سرعتی
این ماشین، علاوه بر قدرت، سرعت بالایی هم داره

ماشین کنترلی آفرود باگی

ماشین کنترلی آفرود باگی، نوعی از ماشین‌های کنترلی مسابقه‌ای و سبک هستن که قطعات آنها به راحتی قابل تعویض هست. این نوع ماشین، یکی از قوی‌ترین مدل‌های ماشین آفرود است که با در اختیار داشتن موتور قدرتمند، با سرعت بالایی در مسیر‌های خاکی حرکت می‌کند. همچنین با استحکام بالایی که دارد در پرش و عبور از موانع نیز موفق عمل کرده و بنابراین کاملا مناسب مسابقات آر سی می‌باشد.

استحکام و قدرت بالا، ویژگی مشترک همه انواع ماشین کنترلی آفرود است. ولی اگر علاوه بر قدرت سرعت نیز برای شما مهم است، ماشین‌های آفرود باگی انتخاب خوبی برای شما خواهند بود. زیرا به دلیل طراحی خاص چرخ‌ها، سیستم گیر‌بکس و کمک فنر دارای سرعت قابل قبولی نیز هستن. به طور کلی، ماشین‌های آفرود باگی از بهترین نوع ماشین‌های کنترلی هستن.

ماشین کنترلی آفرود باگی
ماشین کنترلی آفرود باگی

ماشین کنترلی آفرود صخره نورد

در بین نسل جدید ماشین های کنترلی آفرود، نوع جدیدی از این ماشین‌ها هم وجود دارد. آنها علاوه بر اینکه قابلیت حرکت بر روی سطوح ناهموار را دارند، می‌توانند در روی پله‌ها و صخره نیز حرکت کنند. این نوع ماشین‌ها به ماشین‌های مدل صخره‌نوردی شناخته میشن. ظاهر این ماشین با انواع دیگر آفرودها تفاوت بسیاری دارند. لاستیک‌های پهن، سیستم تعلیق و فنر‌بندی قوی از جمله تفاوت‌های ظاهری آنها هستن. با این ماشین‌های کنترلی، امکان بازی در سفر، کوهنوردی و صخره‌نوردی رو خواهید داشت تا یک تجربه بی‌نظیر داشته باشین.

ماشین کنترلی صخره نورد
این ماشین صخره نورد، مخصوص حرکت در زمین ناهموار و صخره ای است.

تفاوت ماشین کنترلی آفرود با سایر مدل‌ها

اولین تفاوت ماشین‌های آفرود با سایر مدل‌ها، تفاوت در ظاهر است. این ماشین‌ها، شاستی بلند‌تری داشته و قطر لاستیک‌های آنها بیشتر است. همچنین جنس بدنه آنها، معمولا فلزی و یا از پلاستیک فشرده است. علاوه بر این تفاوت‌ها، در قدرت موتور و تعداد دیفرانسیل آنها با سایر ماشین ها تفاوت وجود دارد. مدل آفرود، دارای دو دیفرانسیل است تا بر روی موانع و مسیر‌های مرتفع راحت‌تر حرکت کند. در این ماشین‌ها، قدرت حرف اول را زده و کمک فنر‌های قوی‌تری را دارند.

ماشین کنترلی آفرود
آفرود ها، تفاوت های بسیاری با دیگر مدل های ماشین کنترلی دارد.

منبع تغذیه ماشین کنترلی آفرود

منبع تغذیه ماشین‌های کنترلی آفرود در دو نوع الکتریکی و یا سوختی هستن. نوع الکتریکی آنها، باتری پلیمری و یا لیتیومی دارن. نوع سوختی آنها نیز، از بنزین و یا سوخت نیترو استفاده می‌کنند. به ظور خلاصه، ماشین‌های کنترلی سوختی، گران‌تر هستن ولی در عین حال زمان بیشتری را کار می‌کنند. در مقابل ماشین‌های کنترلی الکتریکی، قیمت مناسب‌تری داشته و هزینه نگهداری و تعمیرشان نیز کمتر است.

خرید بهترین ماشین کنترلی آفرود

انتخاب و خرید بهترین ماشین کنترلی آفرود، به نیاز، بودجه و انتظاری که شما از یک ماشین کنترلی دارین، بستگی داره. اگر برای اولین باره که دارین یک ماشین کنترلی می‌خرین، بهتون پیشنهاد می‌کنم نوع الکتریکی اون رو انتخاب کنین. چون علاوه بر اینکه قیمتشون ارزون‌تره، هدایت و کنترل اونها هم آسون‌تره. بعدا که مهارتتون بیشتر شد می‌تونین به سراغ انواع دیگه ماشین کنترلی ها برین. خلاصه، شما می‌تونین با مقایسه کامل قدرت، سرعت، نوع منبع تغذیه و قیمت یک خرید عالی و مناسب داشته باشین.

پر‌طرفدار‌ترین ماشینهای کنترلی آفرود

همون‌طور که اشاره کردم ماشین‌های کنترلی آفرود، انواع بسیار مختلفی دارن. برای همین من می‌خوام سه نوع از پر‌طرفدار‌ترین و پر‌فروش‌ترین ماشین‌های کنترلی آفرود رو بهتون معرفی کنم. شاید اینجوری انتخاب  برای شما هم آسون‌تر بشه.

ماشین کنترلی آفرود سرعتی | RS730-A

این ماشین آفرود، طرفدار‌های زیادی داره و به دلیل نوع طراحی شاسی و نوع فنر‌بندی، علاوه بر توانایی حرکت بر زمین‌های نا‌هموار، سرعت بالایی نیز دارد. نوع منبع تغذیه آن، الکتریکی بوده و توانایی حرکت با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت را دارا می‌باشد.

ماشین آفرود سرعتی
این ماشین جذاب، علاوه بر استحکام بالا، سرعت زیادی هم دارد.

ماشین کنترلی آفرود زنبوری| STUNT CAR UD2190A

طرح این ماشین کنترلی، به شکل یک زنبور سریع و فرز است که شتاب بالایی دارد. این ماشین زنبوری قابلیت حرکت و هدایت، در جهات مختلفی را دارا می‌باشد. نوع دسته کنترلی این ماشین خلبانی است. همچنین یک نور داخلی آبی رنگی دارد که چشم‌های زنبور را به رنگ آبی در‌می‌آورد.

ماشین کنترلی آفرود زنبوری
این ماشین زنبوری، شتاب بسیار بالایی داره

ماشین آفرود آنرود صخره نورد | DOUBLE-SIDED RQ2071

این نوع ماشین کنترلی آفرود یک ماشین double-sided است که ترکیبی از یک ماشین آفرود و یک ماشین استانت پیشرفته است. این محصول، دارای قدرت و سرعت یک وسیله آفرود بوده و انعطاف‌پذیری و چرخش 360 درجه‌ای ماشین استانت را نیز دارا می‌باشد. این ماشین از هر دو طرف قادر به حرکت بوده و با یک ریموت کنترل وایرلس قابل کنترل است. جنس بدنه آن نیز از جنس پلاستیک ABS است که در اثر افتادن از ارتفاع و ضربه، آسیبی نمی بیند.

ماشین کنترلی آفرود آنرود صخره نورد
این ماشین، یک صخره نورد خفن و عالی هست

خرید ماشین کنترلی از فروشگاه اوکی پارتی

هنگام خرید ماشین کنترلی آفرود، علاوه بر توجه به جنس بدنه، قیمت، ویژگی‌های موتور و برند، بهتر است به معتبر بودن فروشگاهی که می‌خواهید خرید خود را انجام دهید نیز توجه کنید. بویژه در صورت خرید اینترنتی، از صحت نماد الکترونیکی و اصالت کالا اطمینان حاصل کنین. فروشگاه اوکی پارتی با داشتن سابقه درخشان و دارا بودن انواع مختلف ماشین کنترلی، در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما می‌تونین با مراجعه به قسمت ماشین کنترلی، انواع این ماشین‌ها را مشاهده کرده و با توجه به نیاز و سلیقه خودتون، بهترین ماشین آفرود رو انتخاب و سفارش بدین.